Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spitalul din Băileşti ar putea deveni cămin de bătrâni
01-02-2011, 07:28 PM,
Spitalul din Băileşti ar putea deveni cămin de bătrâni
Autorităţile locale din al doilea municipiu ca mărime din Dolj s-au revoltat la gândul că unitatea spitalicească, care deserveşte zeci de mii de oameni, ar putea deveni cămin de bătrâni.

Listele cu propunerile de comasare şi reprofilare a spitalelor din ţară, publicate astăzi pe site-ul Ministerului Sănătăţii, au provocat indignare în rândul autorităţilor care au preluat anul trecut administrarea acestor unităţi. „Eu cred că sunt doar nişte propuneri, o neînţelegere... Păi cum vă explicaţi că spitale din orăşele mici precum Segarcea sau Filiaşi rămân neatinse şi dispare spitalul din al doilea municipiu din Dolj, după Craiova?! Nu mi-a comunicat Prefectura sau DSP-ul că aş fi propus pentru aşa ceva. Voi cere şi eu o analiză pertinentă faţă de aceste lucruri”, spus primarul din Băileşti, Costel Pistriţu.
Prefectul de Dolj, Eugen Georgescu, cel care a înaintat ministerului de resort listele cu propuneri, nu a putut fi contactat. Ministerul Sănătăţii a publicat marţi pe site-ul instituţiei listele cu spitalele propuse pentru comasare sau reprofilare (transformare în cămin de bătrâni).

Sursa: Adevarul de Seara
08-02-2011, 02:00 AM,
RE: Spitalul din Băileşti ar putea deveni cămin de bătrâni
Cum doar la romani se poate, dupa ce se renoveaza, se investeste in echipamente moderne (in cazul altor spitale din tara) se transforma in azile de batrani...de toata jena!!!!!
[Imagine: picture.php?albumid=384&pictureid=23095]
09-02-2011, 12:33 PM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 09-02-2011, 12:34 PM {2} de adrian.)
Articol pe aceeasi tema azi, 9 feb. 2011 in Gazeta de Sud. Cititi aici.
14-03-2011, 08:40 AM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 14-03-2011, 04:05 PM {2} de adrian.)
Smile  RE: Spitalul din Băileşti ar putea deveni cămin de bătrâni
Se pare ca s-a reusit salvarea spitalului din Bailesti. Eram de rasul lumii, municipiu fara spital Big Grin
14-03-2011, 02:40 PM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 14-03-2011, 04:05 PM {2} de adrian.)
(14-03-2011, 08:40 AM)adrian Scris: Se pare ca s-a reusit salvarea spitalului din Bailesti. Eram de rasul lumii, municipiu fara spital Big Grin

O veste buna, ati pus accentul pe "I", se mai vorbea in trecut de mutarea judecatoriei...acelasi lucru ar fi rezultat daca s`ar fi intamplat. Dodgy
[Imagine: picture.php?albumid=384&pictureid=23095]

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication