Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smartphone-ul cu Windows XP a fost pus in vanzare
04-02-2010, 12:15 AM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 04-02-2010, 12:25 AM {2} de Smok3R.)
Smartphone-ul cu Windows XP a fost pus in vanzare
Anuntate cu ceva vreme in urma de la alti producatori iata ca a venit momentul in care un "telefon" inteligent, construit pe sistemul de operare Windows XP, a fost pus in vanzare, pentru inceput doar in Anglia.
Smartphone-ul cu Windows XP a fost pus in vanzare Smartphone-ul cu Windows XP a fost pus in vanzare cu ceva vreme in urma de la alti producatori iata ca a venit momentul in care un "telefon" inteligent, construit pe sistemul de operare Windows XP, a fost pus in vanzare, pentru inceput doar in Anglia.
Denumit PsiXpda acest device este practic un UMPC, construit in jurul binecunoscutului Windows XP, regasim ca si caracteristici ale sale suport 3G, Wireless LAN si Bluetooth, procesor Intel ATOM la 1,1 GHz cu 1GB de memorie RAM, si o autonomie de maximum patru ore.
Ecranul sau are o diagonala de 4,5 inci cu o rezolutie de 800x480 si mai amintim si interfata, mini si standard USB si un slot MicroSD.
Acest model a fost deja pus in vanzare, la un pret de aproximativ 830 de dolari, cam mult daca ne gandim bine, avand in vedere ca la acesti bani se poate cumpara un notebook sau netbook, mult mai performant decat el.

Voi ce parere aveti despre aceste Smartphone, v-ati vedea cu asa ceva in buzunar? Pt mine pretul este cam piperat....

Fisier (e) atasate Thumbnail(uri)

"A fii adaptat la o societate bolnava nu este un semn de sanatate."
04-02-2010, 12:21 AM,
RE: Smartphone-ul cu Windows XP a fost pus in vanzare
La performante e foarte bun.Dar totusi...prefer ceva mai ieftin avend in vedere ca e perioada de criza Smile.
Totusi microsoft a ajuns departe in domeniul telefoniei mobile.Abia astept sa vad ce v-a urma.
[Imagine: 9bjchuckn.jpg]
04-02-2010, 12:27 AM,
Totusi eu cred ca cei de la Microsoft sa nu se culece pe o ureche ca Google vine puternic din spate (Vezi Nexus One).
04-02-2010, 12:32 AM,
Apropo de nexus one.Am vazut niste zvonuri pe "net".Cei de la google vor folosi un Motorola pentru nexus two.Este vorba de Motorola Shadow.Va avea la baza un sistem de operare google android.
05-02-2010, 01:32 AM,
este o inovatie interesanta dar nu se merita....dk nu prea ai bani mai bn iei ceva eficient..laptop sau un android ceva...iar daca as avea bani mias lua ceva luxury edition,nicidecum ala :p
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Un bilet pînă la Pentagon aş dori şi eu, vă rog!
- Păi, stimabile, avionul ăsta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?
06-02-2010, 01:39 AM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 06-02-2010, 01:40 AM {2} de Kael.)
Lasand pretul pe planul 2...design-ul mi se pare cam ciudat.se gliseaza in sus parca are forma unui notebook.In fine mie nu imi prea place forma :p.cat despre performante...nu este singurul cu procesor de 1GHz si 1GB ram...nu este o premiera...sistemul de operare face toti banii Smile)
06-02-2010, 12:32 PM,
totusi de banii astia eu zic ca este mult mai convenabil un laptop performant..este de mai mare folos
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Un bilet pînă la Pentagon aş dori şi eu, vă rog!
- Păi, stimabile, avionul ăsta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?
06-02-2010, 06:16 PM,
Ehhh de banii aia ai putea face multe...Dar sa ramanem la telefonul ala...Sau cum s-o numi Smile).Windows pe PC dezamageste,dupa parerea mea...si pe telefoane windows mobile nu prea e cine stie ce...dupa cate am vazut lagheaza in ultimul hal....asta este sistem de operare de PC pus pe un fel de telefon...
10-01-2012, 04:30 PM,
Din cate am citit pe net clar Nexus One va fi peste acest telefon !
Joaca poker online cu prietenii tai de pe internet !
28-02-2012, 02:23 PM,
cel mai inteligent smartphone va fi galaxy s 3, care va aparea pe piata incurand....:X

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication