Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Se inchid 4 scoli - Cum comentati?
04-02-2010, 01:38 PM,
Se inchid 4 scoli - Cum comentati?
Conform reprezentatilor ISJ Dolj s-a decis inchiderea a patru scoli din sase din Bailesti (vezi articolul din Gazeta de Sud).
Cum comentati acest lucru?
Domnul primar Pestritu nu are nici un cuvant de spus?
04-02-2010, 09:09 PM,
RE: Se inchid 4 scoli - Cum comentati?
Patru şcoli şi un liceu din Craiova vor fi desfiinţate
Societate - Ana DĂNESCU

DIN Craiova scrie in titlu
[Imagine: 9bjchuckn.jpg]
05-02-2010, 03:21 PM,
(04-02-2010, 09:09 PM)Kael Scris: Patru şcoli şi un liceu din Craiova vor fi desfiinţate
Societate - Ana DĂNESCU

DIN Craiova scrie in titlu

Daca citesti printre randuri sau te uiti doar la titlu asa se intampla. Ia citeste mai cu atentie:

Citat:... În ceea ce priveşte şcolile din oraşele din Dolj, situaţia pare a fi rezolvată, singurele discuţii, din cele menţionate de reprezentanţii ISJ Dolj, existând la Băileşti. „În Băileşti funcţionau două licee, şase şcoli generale şi o grădiniţă. Am decis să rămână doar liceele şi două şcoli generale, restul să dispară. La Filiaşi va rămâne un liceu, o şcoală şi o grădiniţă. ...
06-02-2010, 01:42 AM,
Ops asa este...partea aia chiar mi-a scapat. ^_^.Ocium o mare prostie...Dupa ce ca si asa sunt cateva scoli in Bailesti...ce s-au gandit:"sa le inchidem pe toate".O sa fie un nivel de educatie in Bailesti "extrem de ridicat".Angry
06-02-2010, 12:19 PM,
(06-02-2010, 01:42 AM)Kael Scris: Ops asa este...partea aia chiar mi-a scapat. ^_^.Ocium o mare prostie...Dupa ce ca si asa sunt cateva scoli in Bailesti...ce s-au gandit:"sa le inchidem pe toate".O sa fie un nivel de educatie in Bailesti "extrem de ridicat".Angry

ei le inchid pentru ca nu mai sunt copii care sa invete la ele,nu neaparat k nu ar fi nevoie...la sc1 adesea combinau clasele pt ca erau prea putini..
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Un bilet pînă la Pentagon aş dori şi eu, vă rog!
- Păi, stimabile, avionul ăsta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?
06-02-2010, 06:07 PM,
Asa este.Nu prea e mare interesul pentru a merge la scoala prin Bailesti.Cred ca scoala reprezinta un sport extrem pentru multi,care prefera sa fure sau sa cerseasca in loc de educatie 8-).asta e...
07-02-2010, 02:45 PM,
(06-02-2010, 06:07 PM)Kael Scris: Asa este.Nu prea e mare interesul pentru a merge la scoala prin Bailesti.Cred ca scoala reprezinta un sport extrem pentru multi,care prefera sa fure sau sa cerseasca in loc de educatie 8-).asta e...
failed. interes este pt k daca ai un copil il dai la scoala,nu poti sa il tii acasa,dar chestia este k nu mai face lumea copii...asa k nu mai au ce da la scoli;prin urmare scolile vor fi subpopulate.Ce spui u este valabil pt populatia rroma(no offense)Dodgy
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Pe pariu?
07-02-2010, 06:26 PM,
E valabil pentru toata lumea.Chiar daca parintii ii dau la scoala...copii chiulesc si se lasa de"sportul asta extrem"devreme...pe la clasa a8a sau max a 11-a Smile).
07-02-2010, 08:13 PM,
deja am denaturat subiectul...nevermind oricum
- Pe pariu?
10-02-2010, 10:57 PM,
Nu ar trebui sa se inchida din scoli!mai ales nu ar trebui sa se desfiinteze cls.1-8 de la liceu!!
Avatar, proud to be a member of Forumul Bailestenilor since Feb 2010.

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication