Chestionar: Care OS credeti ca este cel mai bun?
Acest chestionar este inchis.
Symbian
40.00%
2 40.00%
Apple
0%
0 0%
Google Android
40.00%
2 40.00%
Linux-based(Motorola series)
20.00%
1 20.00%
Windows Mobile
0%
0 0%
Total 5 voturi 100%
* Ati votat pentru acest element. [Arata rezultate]

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbian OS
05-02-2010, 12:50 AM,
Symbian OS
Deoarece sunt direct interesat de exploatarea cat mai eficace al acestui sistem de operare as vrea sa impartim aici idei,pareri,programe,tweaks'n'tricks,si cam tot ce tine de symbian software s60 s60v3 sau s60v5 Wink
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Un bilet pînă la Pentagon aş dori şi eu, vă rog!
- Păi, stimabile, avionul ăsta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?
09-02-2010, 11:09 AM,
RE: Symbian OS
Symbian, sistemul de operare folosit in majoritatea smartphone-urilor, va trece la modelul open source pentru a pozitiona mai bine platforma impotriva rivalului Android, sistem dezvoltat de compania Google.

Mutarea catre sistemul open source inseamna ca sistemul de operare nu va mai fi disponibil doar dezvoltatorilor de la companii ca Nokia si vor putea construi aplicatii si siteme dezvoltatori din intreaga lume.

Symbian a facut aceasta miscare dupa ce rivalul Google s-a bucurat de succes cu sistemul de operare Android. Pana in 2012, Android va depasi Windows Phone si iPhone si va deveni al doilea cel mai popular sistem de operare.

Eu zic ca au facut un lucru bun cu miscarea asta.
10-02-2010, 03:15 PM,
unu la mana...nokia au investit enorm dar si eu zic ca e miscare buna.2 la mana motorola a avut mare succes cu telefoanele cu sistem de operare Linux-Based open source ce a stat la baza Google Android(ma refer la MOTOMAGX-platforma pe care ruleaza foarte multe telefoane motorola din 2007 incoace).
[Imagine: 9bjchuckn.jpg]
10-02-2010, 03:17 PM,
sper ca dupa dezvoltarea lui in open source sa putem reinstala softul cu mai multa usurinta,pt k daca iti intra virusi mai multi..serviceul il mananca
Un cetăţean merge la casa de bilete a aeroprtului J.F.K. şi îi spune domniţei de acolo:
- Un bilet pînă la Pentagon aş dori şi eu, vă rog!
- Păi, stimabile, avionul ăsta nu merge la Pentagon...
- Pe pariu?
10-02-2010, 05:05 PM,
Service....o gramada de bani Big Grin.
[Imagine: 9bjchuckn.jpg]

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication