Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux-Ubuntu 9.10+
06-02-2010, 02:37 AM,
Linux-Ubuntu 9.10+
Ce parere aveti despre acest OS?L-am testat.este foarte stabil,foarte rapid,virus-free,efecte 3d si nu numai foarte reusite si foarte bune.
Deci daca l-ati folosit spuneti-va aici parerea.
[Imagine: 9bjchuckn.jpg]
10-04-2011, 10:19 AM,
Rainbow  RE: Linux-Ubuntu 9.10+
Folosesc Ubuntu din momentul în care a apărut, versiunea 5.10, de la care am și CD-urile originale. Sunt foarte mulțumit de stabilitate și viteză. Îl folosesc în special la prelucrări și editări foto (Gimp), download cu torrente, citire e-mail.
Are utilitare interesante și vreau să recomand ”cheese”, program ce deservește o cameră web.Blush
Aș mai recomanda Linux Mint, care este un alt OS bazat pe Ubuntu.
Am instalat ieri (09-aprilie-2011), un OS numit ZenWalk bazat pe Slackware, care merge foarte bine și nici nu cere resurse mari.
Dacă aveți probleme folosiți g4l și GParted.
Tot ieri am făcut o clonă de Vista cu activare cu tot, de pe un HDD IDE de 80Gb, pe un HDD sata (o partiție de 150 Gb) folosind GParted. Merge ca un vis. Nota de performanță din Vista la ”Disk data transfer” a crescut de la 5.3 la 5.9.SmileSmile
Lorian, proud to be a member of Forumul Bailestenilor since Apr 2011.
08-12-2011, 02:01 PM,
RE: Linux-Ubuntu 9.10+
Sall!
Am un HP adus din Italia te intreb dak mere sa instalez Linux pe el k
am intales k nu sar putea instala si dak gasesc programe ptr. Linux
08-12-2011, 07:07 PM,
Rainbow  RE: Linux-Ubuntu 9.10+
(08-12-2011, 02:01 PM)gaga77 Scris: Sall!
Am un HP adus din Italia te intreb dak mere sa instalez Linux pe el k
am intales k nu sar putea instala si dak gasesc programe ptr. Linux

Dacă acel computer are de la 256 Mb de RAM în sus, un hard-disk de peste 2 Gb, atunci totul este OK. Poți instala orice versiune de Ubuntu.
Dar sunt și alte versiuni de linux ce pot fi instalate pe acel computer, oricare ar fi configurația pe care o are.
Majoritatea programelor pentru linux sunt gratuite și le poți instala automat odată cu sistemul de operare pe care l-ai ales.
Lorian, proud to be a member of Forumul Bailestenilor since Apr 2011.
18-08-2017, 10:05 AM,
RE: Linux-Ubuntu 9.10+
Really nice

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication