Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 in medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Zaibar is now online
20-02-2010, 09:57 PM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 21-02-2010, 06:13 PM {2} de adrian.)
Music  Radio Zaibar is now online
De azi, 20 februarie 2010, emite online 24 din 24 RADIO ZAIBAR.
Puteti asculta postul aici.
Tematica acestui post de radio va fi preponderent muzica populara, muzica lautaresca si de petrecere dar o sa avem si emisiuni educative, imformative, etc. Momentan inca ne punem la punct cu echipamentele, aplicatiile asa ca daca apar ceva inconveniente nu va speriati.
31-05-2010, 01:13 AM,
RE: Radio Zaibar is now online
(20-02-2010, 09:57 PM)adrian Scris: De azi, 20 februarie 2010, emite online 24 din 24 RADIO ZAIBAR.
Puteti asculta postul aici.
Tematica acestui post de radio va fi preponderent muzica populara, muzica lautaresca si de petrecere dar o sa avem si emisiuni educative, imformative, etc. Momentan inca ne punem la punct cu echipamentele, aplicatiile asa ca daca apar ceva inconveniente nu va speriati.

bravo pentru initiativa!

am si io un of: nu scrie nicaieri cine a implementat site-ul, o adresa de mail in caz de probleme etc...
chatonel, proud to be a member of Forumul Bailestenilor since May 2010.
31-05-2010, 08:48 PM,
Smile  RE: Radio Zaibar is now online
Orice problema o poti semnala aici. Tongue
01-07-2011, 11:52 PM,
bv voua, dar as prefera sa ascult muzica usoara cum este pe radio Zu nu muzica lautareasca no suport.sii cu tema forumului schimbatio cam urata
30-08-2011, 01:29 PM,
[offtopic]
Trecand pe aici, am observat ca majoritatea posturilor de pe forum sunt scrise incorect din punct de vedere gramatical.
Ca de exemplu:

Citat:am si io un of: nu scrie [...]
Coresc se scrie eu, iar dupa "!" se scrie de la capat cu litera mare.

Citat:bv voua, dar as prefera sa ascult muzica usoara cum este pe radio Zu nu muzica lautareasca no suport.sii cu tema forumului schimbatio cam urata
Intre Zu si nu trebuia pusa ",", la fel intre lautareasca si "no". Intre "." si "sii" se lasa spatiu, "sii" se scrie cu un singur "i", iar "no" se scrie despartit de cratima, deoarece tine locul a doua cuvinte: 'nu' si 'o' la fel si cu "schimbatio", corect se scrie "schimbati-o" (pe ea o), iar dupa terminarea propozitiei se pune !/?/. in functie de caz.

Sfatul meu prietenesc si sincer este sa fiti atenti la ore cand va predau profesorii, nu sa tipati si sa faceti ca istericii prin ore. Va mai si mirati de ce luati note mici si/sau ramaneti repetenti/corijenti.
[/offtopic]

@Staff:
Imi place initiativa, insa este prea multa muzica populara, mult prea multa! Tineti cont ca in Bailesti nu locuiesc numai cetateni cu varsta >= 40 ani.
21-10-2011, 09:20 AM, (Acest mesaj a fost modificat ultima data: 21-10-2011, 09:29 AM {2} de izaralmarioi.)
Imi place si ma bucur pentru ca vad un progres in ceea ce priveste promovarea orasului Bailesti.Sunt o ascultatoare de la mare distanta si m-as bucura si mai mult daca as asculta mai multa muzica populara din zona olteniei.Sunt atatia interpreti ce ne reprezinta zona ,sunt atatea cantece de voie buna ce ne sensibilizeaza auzul,ce ne schimba starea psihica...,ceea ce nu inteleg este faptul ca s-au "aruncat" intr-un player ceva melodii (nu contest sunt foarte frumoase) dar,mai reimprospatati-va si voi lista.Nu sunt o carcotasa,nu ma declar fan radio Bailesti,dar ceva nou nu cred ca ar strica.Va multumesc anticipat si va astept cu update.
Nu va judec prin comparatie,nu-mi cer scuze de eventualele gresesli gramaticale care ar putea exista la oricine cu voie sau fara voie,nu e cazul justificarilor,,dar imi doresc sa ascult mai multa muzica si diversificata.Ceea ce ascult de mai bine de doua luni deja le-am invatat pe dinafara.Dormiti in post?Smile)
15-12-2011, 05:07 PM,
Sper ca am reusit sa-l conving pe cel care se ocupa de Radio Zaibar sa ne puna colinde in perioada asta Tongue
14-11-2014, 12:41 AM,
Coresc se scrie eu, iar dupa "!" se scrie de la capat cu litera mare.

Ce e "coresc" e "coresc", nu poate contrazice nici dracul.

Saritura forum:

Utilizator(i) care navigheaza in acest subiect: 1 Musafir(i)

Contacteaza-ne | www.bailesti.ro | Reintoarce-te Sus | Reintoarce-te la continut | Mod (Arhiva) Usor | RSS Syndication